Author Archives: Roman

Program soutěží FAČR je do odvolání přerušen

FAČR vzhledem k novému nařízení Vlády ČR bere na vědomí aktuálně vyhlášený nouzový stav a informuje tak své členy i veřejnost o tom, že soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů v této věci přerušeny.

„Respektujeme rozhodnutí Vlády ČR s ohledem na zdraví hráčů, funkcionářů i fanoušků a jsme i nadále v pravidelném kontaktu se státními orgány tak, abychom mohli včas reagovat na jakékoliv další změny, které by se týkaly průběhu soutěží, které pod nás spadají,“ řekl předseda Asociace Martin Malík.

Na základě výše uvedených skutečností se s okamžitou platností ruší všechna soutěžní, turnajová, přípravná i přátelská utkání pod hlavičkou JmKFS do odvolání, v souladu s rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu.

V úterý odpoledne 17. března zároveň z podnětu UEFA dojde k hromadné videokonferenci všech členských asociací, na které se bude řešit další postup v otázkách domácích i evropských soutěží, stejně tak se bude řešit i osud evropského šampionátu v tomto roce.

Vánoční turnaj o pohár předsedy po jedenácté

Už 11. ročník vánočního turnaje O pohár předsedy TJ Vikrtoria se uskuteční v sobotu 21.12. 2019

Pro letošek jedna změna. Start turnaje bude odpoledne ve 13 hodin

Prozatím se přihlásily tyto týmy:
Viktoria Želešice
Hajanští Baroni
SK Moravské Knínice
FC Popůvky
Koci team
Dream team

Edit 18.12. – Do turnaje se přihlásily další dva týmy:

Semrádi
Seacomp

Jo a předseda vzkazuje, že si máte vzít turfy, nebo něco podobnýho. Kdo přijde v kopačkách, hraje bos :-).

Muži A: Viktoria Želešice – SK Slatina 4:1 (3:0)

Branky: Starý 3 (5, 36, 67), Hlinecký (14)

Sestava: Sára, Kotouč, Hlinecký, Řezáč, Mach, Florián (89. Polcar), Forman, Záboj, Němec (61.  Všetečka), Fišák (87. Šmíd), Starý (75. Chramosta)

Viktorka má v posledních utkáních problém se sestavou. Z tradiční základní jedenáctky kromě zraněného Kvardy chyběl pro poslední domácí zápas i Kučera a na lavičku byli povoláni o borci z béčka. Do zápasu aktivněji vstoupili hosté, kteří se hned od první minuty snažili Želešice zaskočit a rychle získat vedení na svou stranu. Jenže tento plán soupeři úplně nevyšel. Už v 5. minutě udeřili domácí, kteří prakticky z první akce šli do vedení. Floriánovu od bránících hráčů odraženou střelu poslal hlavou do sítě Starý. Obraz hry se však moc nezměnil. Soupeř měl opticky více ze hry, želešičtí hráči však vlastní šestnáctku bránili pozorně a dařilo se jim vyrážet do rychlých brejků. V 10. minutě šikovně uvolnil Forman Záboje, který však po dlouhém sprintu neustál souboj na hranici pokutového území a nedokázal zakončit. O pár okamžiků později se do dobré střelecké příležitosti protlačil Fišák, ale nechal pouze vyniknout golmana hostů.Ve 14. minutě však přišla velká paráda v podání domácích. Po faulu na Floriána na levé straně hřiště zahrávaly Želešice standardku, při které putoval balon rychlými přihrávkami od Kotouče k Zábojovi, ten si narazil s Němcem, u postranní čáry na opačné straně hřiště se obtočil kolem svého strážce a poslal míč do vápna na nabíhajícího Hlineckého, který ho poklidil za vzdálenější tyč do sítě soupeře. V 15. minutě to mohlo být ještě veselejší, když Florián ideálně našel Starého v šestnáctce soupeře a ten poklidil balon do sítě. Bohužel však podle signalizace pomezního pálil z ofsajdového postavení. Do poločasu se však Honza Starý druhého úspěchu dočkal. V 36. minutě dokázal vyskočit  v pokutovém území na centrovaný míč nejvýše ze všech a nedal golmanovi hostů nejmenší šanci.

Druhé půle Viktorce na podzim doma moc nešly a tak určitě nevstupovala do druhé poloviny zápasu s pocitem, že je rozhodnuto. A nemyslel si to ani soupeř. K vidění byl solidní fotbal,, ale bez velkých příležitostí na jedné či druhé straně. V 67. minutě však dostal nádherný dlouhý pas na levou stranu Florián, zpracoval si míč, dokázal ustát faul a společně se Starým šli proti jednomu obránci. Florián svou přihrávku načasoval dokonale a Starý ji ve skluzu usměrnil pod břevno a mohl slavit hattrick. Čtyřbrankové vedení už dávalo téměř jistotu tří bodů. Úspěšného střelce vystřídal „béčkový“ Chramosta a hned z první akce do které se zapojil se mu podařilo rozvlnit síť za zády soupeřova brankáře, ale podruhé v zápase nebyla branka uznána pro postavení mimo hru. V závěrečné desetiminutovce se dokázali prosadit i hosté. V 82. minutě snížili na 4:1 a o chvíli později mohli zápas ještě zdramatizovat, když po nedůrazné hře obrany přišla střela, která skončila na tyči Sárovy branky. Víc toho však už soupeř nezvládl a Viktorka si odnesla důležité tři body.

Víkend: Poslední domácí zápas podzimu

Muži A se v neděli od 10.30 představí naposled v podzimní části sezony na domácím trávníku, kde přivítají tým SK Slatina.

Slatina je v tabulce na 5. příčce se 17 body. Želešice po dvou porážkách v řadě klesly na 8. příčku, kde na svého soupeře ztrácí pouhé 2 body.

Muži B hrají doma v neděli od 14.30 a přivítají Těšany B.

Želešice jsou v tabulce poslední se třemi body za tři remízy.Těšany jsou jen o dvě příčky výše, ale s osmibodovým náskokem.

Žáci ml: Sobota 26. 10. 2019 10:00 Ořechov/Želešice – Veverská Bítýška
Přípravka: Pátek 25. 10. 2019 17:00 Želešice A – Ořechov