Category Archives: Jubilea

Staří páni: Viktoria Želešice – FK Ořechov 5:5 (2:3)

Branky: Riedl 2, Veselý 2, Alexa

Sestava: Kříž, Alexa, Pařil, Batelka, Klusák, Skalický, Riedl, Veselý, Žifčák, Parák Sv.

Tradiční derby utkání starých pánů se na želešickém trávníku uskutečnilo při příležitosti padesátin Romana Alexy, který proměněným pokutovým kopem v poslední minutě zápasu rozhodl o tom, že se soupeři rozešli po. Hrálo se na malém hřišti v sestavách 6+1.

Romanovi ještě jednou k jeho životnímu jubileu jménem TJ Viktoria gratulujeme a zároveň děkujeme za příjemnou pozápasovou oslavu.

Petr Kadlčík 70

Dne 2.2. se dožívá významného životního jubilea, 70 let, pan Petr Kadlčík, dlouholetý činovník a živoucí kronika fotbalového klubu. TJ Sokol Želešice, dnes TJ Viktoria Želešice.  K tomuto výročí velmi srdečně gratulujeme a přejeme především mnoho zdraví a mnoho pohody do dalších let.

za celou Viktorii Želešice

Roman Veselý, předseda TJ  a Tomáš Koláček, předseda fotbalového oddílu

Víkend: Old boys v této sezoně naposled

Muži se představí v neděli od 16:30 na hřišti TJ Ochoz.

Ochoz se v průběhu jarní sezony propadl(a)? až na předposlední místo tabulky a pokud se chce zachránit v okresním přeboru, potřebuje bezpodmínečně bodovat. Želešice tudíž nečeká jednoduchý úkol.

Podzimní domácí zápas s tímto soupeřem se Viktorii ani trochu nepodařil, když měli domácí po většinu utkání drtivý tlak, ale nedokázali  soupeři vstřelit branku. Ten naopak ze dvou příležitostí vytěžil maximum a zvítězil 2:0 (0:0).

Dorost odehraje svůj poslední domácí zápas na želešickém trávníku v sobotu od 13:30, kdy přivítá vedoucí tým tabulky Měním/Blučina.

Z podzimního souboje si dorostenci odnesli porážku 0:5 (0:4).

Pro dorostence to může být na dlouhou dobu poslední domácí (v Želešicích hraný) zápas vůbec, protože pro příští sezonu i přes spojení kádrů Želešic a Ořechova nebude zřejmě dostatek hráčů.

Přípravka nastoupí rovněž v sobotu. Od 9:30 ji na svém hřišti přivítá vedoucí tým tabulky RAFK Rajhrad A.

Old Boys zakončí svoji první soutěžní sezonu v pátek od 18.00 duelem se Střelicemi.

Po skončení zápasu bude následovat autogramiáda a příznivci se mohou se svými oblíbenými hvězdami nechat vyfotit. :-).

Old Boys se o víkendu představí ještě jednou a to hned v sobotu od 15 hodin na hřišti v Ořechově, kde sehrají s místním FK tradiční přátelské utkání při příležitosti kulatin Ivoše Laciny, který svou fotbalovou dráhu začínal v Želešicích a i v pozdějších letech v želešickém dresu nastupoval a taky želešické Áčko trénoval.

Tímto GRATULUJEME a přejeme mnoho, nejen sportovních úspěchů.

 

 

Josef Veselý slaví 70 let

mladíček uprostřed dole v brankářském dresu není nikdo jiný, než Josef Veselý

Josef Veselý dole uprostřed

Ačkoli se tomu těžko věří, 25. 3. oslavil své 70 narozeniny Josef Veselý, jedna z legend želešické kopané a sportu i všeho co se dělo kolem něj vůbec.  S želešickým fotbalem byl v podstatě od dob jeho začátků. Za želešické Áčko si poprvé zahrál v sezoně 1960 /1961 a od té doby patřil na postu golmana ke stálým oporám týmu po dlouhá léta. Byl rovněž u toho, když tým v sezoně 1968 / 1969 dokázal, byť na jedinou sezonu, postoupit do 1. B třídy. I po skončení aktivní činnosti nikdy neváhal posílit tým starých pánů, dokud mu to jeho dnes už obě umělá kolena dovolila. Nejen na hřišti byl „Pepan“ pro želešický sport užitečný. Dlouhá léta byl členem výboru oddílu kopané a nějaký, ne zcela nevýznamný, čas předsedou TJ. Věnoval se i trénování mládeže. Dodnes nechybí prakticky na žádném domácím utkání mužského týmu, kde vždy hrdě nosí cedulku hlavního pořadatele. Nesmíme opomenout ani činnost, která sice zcela nesouvisí se sportem, ale s želešickou Viktorií zcela určitě a to je pořádání kulturních akcí, plesů, tanečních zábav, dětských dnů a podobně, které se jen málokdy obešly bez jeho organizačních schopností.

Josefe, gratulujeme a přejeme všechno nejlepší do dalších let. 

Víkend

Muži A hrají v sobotu od 16.30 v Moutnicích s místním SK. Moutnice jsou po úvodních dvou kolech na druhém místě tabulky po remíze s Vojkovicemi a vysoké výhře nad Šlapanicemi. Želešice v úvodních dvou kolech zatím bodovat nedokázaly. V loňské sezoně oba týmy uhájily na domácí půdě plný  počet bodů. V podzimním duelu braly tři body Moutnice za výhru 3:1, na jaře naopak doma získaly body Želešice po výhře 3:2.

Muži B hrají poprvé venku. V neděli od 16.30 se utkají se Sokolem Radostice. V loňské sezoně měli navrch Radostice, když doma vyhrály 3:2 a ze Želešic si odvezly bod za remízu 2:2. Proti Radosticím se tradičně daří Tomáši Zlínskému, který do jejich sítě ve třech zápasech nastřílel tři branky.

Přípravka zahájí sezonu v sobotu v 15 hodin zápasem ve Zbýšově. Nejmenší fotbalové naděje zatím čekají na historický zisk bodů. Že by tentokrát ?

Staří páni vyběhnou na domácí trávník v sobotu od 16 hodin, kdy se utkají se svým tradičním rivalem FK Ořechov. Zápas se odehraje při příležitosti oslavy 50. narozenin dvou bývalých opor želešického týmu. Oslavenci jsou Honza „Bača“ Dvořák a Honza Žifčák.

A dnes večer příjemnou zábavu na „Kácení máje“, které se koná v areálu hřiště od 20 hodin. K tanci hraje všem dobře známá kapela Na2fáze.

Staří páni: TJ Viktoria Želešice – FK Ořechov 1:3 (1:1)

Branka: Ivan Riedl

Sestava: Pavel Řezáč st., Tomáš Freiberg, Jaroslav Vraňan, Zdeněk Kopečný, Honza Dvořák, Milan „Blonďák“ Látal, Vašek Fiala, Jirka „Halama“ Hladký, Ivan Riedl, Roman Veselý, Jara „Ital“ Kříž, Honza Žifčák, Zdeněk Žák, Pavel Pařil … to vše pod odborným vedením Zdeňka Fialy.

U příležitosti oslavy významného životního jubilea dvou bývalých opor želešického týmu, Zdeňka Kopečného a Milana „Blonďáka“ Látala se uskutečnilo tradiční derby týmů starých pánů Želešic a Ořechova. Oběma oslavencům popřál za TJ Viktoria předseda oddílu kopané Tomáš Koláček a potom už se šlo na to.

Domácí šli v první půli do vedení po rychlé akci na jejímž konci přesně zakončoval Ivan  Riedl. V poslední minutě první půle ale ořechovští srovnali, když „nepřesný“ centr skončil pod břevnem želešické branky.

Ve druhé polovině ze závaru před vlastní brankou vytěžili ořechovští, když se hra rychle přenesla na druhou stranu a ne želešickou branku postupovali sami dva hráči Ořechova. Pavel Řezáč neměl nejmenší šanci. O chvíli později si Leoš Gat postavil míč k přímému kopu asi metr za šestnáctkou a předvedl výstavní střelu, kterou zvýšil na 3:1. V závěru arbitr utkání odpískal pokutový kop po faulu na domácího Riedla. K jeho exekuci se postavil oslavenec Látal, ale jeho celkem povedenou střelu dokázal bravurním zákrokem zlikvidovat Pavel Friš hájící ořechovskou branku.