Category Archives: Staří páni

Staří páni: Viktoria Želešice – FK Ořechov 5:5 (2:3)

Branky: Riedl 2, Veselý 2, Alexa

Sestava: Kříž, Alexa, Pařil, Batelka, Klusák, Skalický, Riedl, Veselý, Žifčák, Parák Sv.

Tradiční derby utkání starých pánů se na želešickém trávníku uskutečnilo při příležitosti padesátin Romana Alexy, který proměněným pokutovým kopem v poslední minutě zápasu rozhodl o tom, že se soupeři rozešli po. Hrálo se na malém hřišti v sestavách 6+1.

Romanovi ještě jednou k jeho životnímu jubileu jménem TJ Viktoria gratulujeme a zároveň děkujeme za příjemnou pozápasovou oslavu.

Víkend: Muži jedou do Měnína, doma hraje st. přípravka a Old Boys

Muži jedou po dvou domácích zápasech do Měnína, kde nastoupí v neděli od 16.30 proti místnímu SK.

Měnín je se ziskem 29 bodů na celkem pohodlném 5. místě tabulky bez jakýchkoli záchranářských starostí. Želešické Viktorii patří stále 9. příčka tabulky a 22 bodů, což jí ještě úplný pocit klidu v nahuštěné druhé polovině tabulky nedává a po dvou nezdarech doma by se body z venku sebrané favoritovi zápasu více než hodily. Z minulého kola si Měnín odvezl z Ivančic šestibrankový příděl, tedy podobnou brankovou nadílku, jako týden před tím se stejným soupeřem Viktoria.

V podzimním utkání se oba soupeři rozešli smírně po remíze 2:2 (1:1).

Přípravka st. hraje v sobotu na domácím hřišti, kde se představí nejdříve od 9 hodin proti SK Šlapanice a potom od 11 hodin se kluci postaví proti Sokolu Střelice.

Přípravka ml. hraje v neděli v Radosticích, kde se ve 14.30 utká s domácím Sokolem Radostice a v 15.30 potom s týmem FK 1932 Hrušovany.

Old Boys se představí na jaře naposledy na domácím hřišti, kde přivítají Sokol Střelice a to v pátek od 18 hodin. V sobotu se Old Boys střetnou v přátelském utkání s tradičním soupeřem FK Ořechov. Zápase se koná na hřišti v Ořechově jako součást oslavy padesátin Petra Buriana. Tímto blahopřejeme.

Víkend ve znamení derby s Ořechovem

Muži přivítají o víkendu v neděli od 16.30  v tradičním místním „El Clasico“ derby FK Ořechov.

Želešicím patří před zápasem 9. příčka v tabulce. Ořechov je v této sezoně úspěšnější a patří mu 4. příčka, když na Želešice má náskok 7 bodů.

Želešická Viktorka musí především zvednout hlavy po nepovedeném domácím utkání s Ivančicemi (1:7) a porvat se o další stále ještě velmi důležité body. Defenzivní řady by už měly být znovu kompaktní a věřme, že to půjde i dopředu. Střelecky jsou na tom oba týmy velmi podobně, Ořechov nastřílel 34 branek, Želešice jen o jednu méně.

V podzimní části soutěže se doma z výhry 2:1 (2:1) radoval Ořechov.

Starší přípravka hraje o víkendu v neděli v Dolních Kounicích, kde nejdřív nastoupí proti domácímu SK Dolní Kounice od 13 hodin a potom od 14 hodin proti FK Ořechov.

Mladší přípravku čeká zápasová výlet do Troubska, kde nastoupí v sobotu od 9.30 proti domácímu Sokolu a od 10.30 proti týmu Ťěšany/ Moutnice.

Old Boys fotbalový víkend tradičně zahájí v pátek, kdy hrají od 17.30 v Radosticích s místním Sokolem.

 

Víkend: Viktoria doma přivítá Střelice

Muži sehrají další, v pořadí třetí jarní domácí duel v neděli od 16.30 a přivítají na svém hřišti souseda z tabulky, Sokol Střelice.

Oba týmy spolu sousedí v tabulce na deváté, respektive desáté příčce s rozdílem tří bodů. Želešice tak mají velkou příležitost odpoutat se výrazněji od sestupových pater. Želešice vyhrály poslední dva zápasy v řadě a doma bude chtít tuto sérii určitě prodloužit. V posledním zápase už nastoupila Viktorka prakticky optimální sestavě a bylo to znát nejen na výsledku, ale podle přihlížejících i na předvedené hře.  Střelice na jaře dokázaly zatím pouze dvakrát remizovat a to doma s TJ Ochoz a s Říčanami, tedy posledními dvěma soupeři Želešic.

V podzimním utkání se radoval domácí Střelice, když vyhrály 2:1 (2:1).

Starší přípravka jede do Oslavan, kde hraje v sobotu nejdříve od 9 hodin s Oslavanami a od 10 hodin se Šlapanicemi.

Mladší přípravka se vydá na první venkovní mistráky v sobotu do Popůvek, kde změří síly s od 11 hodin s Radosticemi a od 12 hodin s domácími Popůvkami.

Víkend tradičně otevřou už v pátek Old Boys zápasem s MFK Modřice, který se hraje od 17 hodin.