Badminton: Viktoria Želešice – Premiera BC Brno C 5:3 (11:6)

Viktoria nenastupovala do tohoto zápasu v roli favorita. Premiera je silný klub se zastoupením ve druhé lize a dalo se očekávat, že i nově vytvořené „céčko“ složené téměř výhradně z běhavých mladíků nebude snadný soupeř. V úvodním deblu ovšem Jirka s Romanem potvrdili, že jako každý rok jdou zápas od zápasu herně nahoru a svého soupeře dokázali přehrát vcelku jednoznačně, ačkoli výsledek ne zcela odpovídá tomu co se dělo na kurtu. Ve druhém deblu Martin s Víťou jednoznačně vyhráli první set, ale potom soupeř zjistil, co na želešický pár platí a další dvě sady byly v jeho režii. Bylo zřejmé, že na výhru bude třeba, aby bodovaly holky a ty si v prvním setu svého deblu počínaly hodně suverénně. Druhý set byl o poznání vyrovnanější, ale Petra s Bohdanou si závěr pohlídaly a získaly druhý bod. Ve druhém singlu, kterým začaly dvouhry si Roman rychle vytvořil náskok a přes nervózní závěr setu, kdy soupeř dotáhl z 11 na 17, vyhrál první set. Ve druhém se karta obrátila a tentokrát musel Roman dotahovat nejdříve z 1:7 a potom ze 7:13, ale závěr zvládl a získal remízový 4 bod. Ten třetí mezitím dokázal uhrát Jirka na prvním singlu, když v první sadě přehrál svého soupeře s naprostým přehledem. Ve druhé sadě se hrálo vyrovnaněji i tak to byl Jirka, který získal dva mečboly. Ty ovšem nevyužil a set se dostal do napínavého prodloužení se šťastným koncem pro želešického hráče. Víťa tentokrát nastupoval do svého zápasu ne zcela fit. Na výkonu to bylo znát a bod šel tentokrát k soupeři bez velkého boje. O vítězný bod se tak musela jít poprat Bohdana a podařilo se jí to skvěle. V prvním setu nedala soupeřce mnoho šancí, pomětrně rychle jí odskočila a snadno získala první set. V tom druhém soupeřka zabojovala o naději, ale v závěru jí viditelně scházely síly na zvrat a vítězný bod byl doma. Závěrečný mix už tak rozhodoval pouze o finální podobě výsledku a ten byl po prohře želešické dvojice nakonec 5:3.

1. dvouhra muži: Jiří Chytka – Miroslav Fecko 2:0 (21:14, 24:22 !!!)

2. dvouhra muži: Roman Veselý – Pavel Horák 2:0 (21:17, 21:19)

3. dvouhra muži: Víťa Andrlík – Daniel Bláha 0:2 (12:21,14:21)

Dvouhra ženy: Bohdana Oberfrancová – Hana Nechvátalová 2:0 (21:13, 21:10)

1. čtyřhra muži: Chytka, Veselý – Fecko, Horák 2:0 (21:13, 21:13)

2. čtyřhra muži: Andrlík, Kolář – Sehnal, Bláha – 1:2 (21:11,15:21, 15:21)

Čtyřhra ženy: Oberfrancová, SedlákováBrožová, Nechvátalová 2:0 (21:14, 21:11)

Čtyřhra mix: Kolář, Sedláková Kafoněk, Čermáková 0:2 (9:21, 8:21)