Badminton: Sokol Židlochovice B – Viktoria Želešice 5:3 (12:8)

Pro oba týmy důležitý zápas, který mohl rozhodnout o postupu do finalové části soutěže. Pro Židlochovice to byl poslední zápas základní části, Želešice čekal ještě o dva dny později zápas s brněnskou Kometou, která však byla jasným favoritem a tak šlo o hodně. Oba týmy se už dlouho v soutěžích nepotkaly, ale znají se celkem dobře.  V úvodním prvním deblu si Jirka s Romanem v prvním setu zvykali na podmínky v hale a soupeř domácího prostředí dokázal v úvodu velmi dobře využít a získal první set celkem snadno, ačkoli koncovka naznačovala, že pro želešické není nic ztraceno. A nebylo. Další dva sety byly v jejich režii a první bod byl na světě. Velkou bitvu se soupeřkami svedly podobně jako v předchozím utkání holky v deblu. V nastavení dokázaly urvat první set. Ještě větší drama znamenal druhý set, který znovu došel až do nastavení a tam ho získaly soupeřky poměrem 22:24. Ve třetím setu želešickému páru utekla střední část a náskok soupeřek se už v závěru dohnat nepodařilo. Ale byl to boj. Veliká škoda. V prvním singlu Jirka celý zápas tahal za kratší kus provazu a vyššími soutěžemi ostříleného soka příliš nepotrápil. Obráceně to platilo ve třetím singlu, kde Víťa narazil na mladíka, který po prohrané první sadě psychicky odpadl a ve druhém setu prohrál rozdílem třídy. 2:2 vypadalo pro Želešice nadějně na zisk alespoň jednoho (důležitého) bodu. V ženském singlu začala Petra velmi nadějně a stále si držela od soupeřky odstup. Jenže po jednom z výměn ji zradil lýtkový sval a i přes veškerou snahu a odhodlání musela dobře rozehraný zápas vzdát. Akcie Želešic rázem klesly. V druhém (hrál se jako třetí – je to složitý :-)) mužském singlu bylo znovu k vidění drama na tři sety. V prvním se soupeři drželi stále na jeden bod od sebe až do úplného závěru, kde měl domácí hráč neskutečné štěstí a dvěma prasátky strhl vítězství na svou stranu. Ve druhém setu našel Roman recept na soupeřovu precizní hru na síti a set získal zdánlivě velkým rozdílem, ale po velkém úsilí. Ve třetím dějství soupeř koučovaný zpoza kurtu zcela změnil herní projev. Na Romana to dlouho platilo a za stavu 12:18 to pro Želešice vypadalo beznadějně. Roman to ale nevzdal. Soupeř, který používal poněkud unfair pauzy ve hře  se stejným chováním na druhé straně nechal psychicky rozhodit a v souboji nervů v závěru setu neuspěl. 3:3. Žijem! Dobře začal i netradiční deblový pár Andrlík, Kozel, který až nečekaně snadno urval první set a oživil naději na zisk bodu. Jenže v dalších dvou setech už na soupeře nestačil. Mix je tradiční želešickou slabinou a ačkoli Vašek s Bohdanou zejména v prvním dějství dělali co mohli, tak na zkušený pár soupeře jednoduše neměli.

1. dvouhra muži: Pavel Giňa – Jiří Chytka 2:0 (21:12, 21:16)

2. dvouhra muži: Radomil Světnička  – Roman Veselý 1:2 (21:18, 16:21, 19:21)

3. dvouhra muži: Matěj Vidrmert – Víťa Andrlík 0:2 (21:18, 21:9)

Dvouhra ženy: Kateřina Golová – Petra Sedláková 2:0 (SCR)

1. čtyřhra muži: Helma, Světnička – Chytka, Veselý 1:2 (21:15, 14:21, 14:21)

2. čtyřhra muži: Zbořil, Srnec – Andrlík  Kozel 2:1 (16:21, 21:13, 21:12)

Čtyřhra ženy: Golová, Vidrmertová – Sedláková, Oberfrancová 2:0 (20:22, 24:22, 21:16)

Čtyřhra mix: Giňa, Vidrmertová – Kozel, Oberfrancová 2:0 (21:16, 21:6)