Category Archives: Soutěž

Jde se na to, nová sezona krajských soutěží začíná

Po nezvykle dlouhé pauze se o víkendu v krajských soutěžích znovu rozběhne fotbalový kolotoč. Všichni doufáme, že se skutečně rozběhne a hned tak se znovu nezastaví.

Viktorka má za sebou poctivou přípravu, kterou se bude snažit zúročit hned v úvodu soutěže. Los Viktorku vyhnal na první dvě utkání na hřiště soupeřů a tak ji doma uvidíme až ve druhé polovině srpna (netradičně v pátek 21.8.).

Na úvod sezony se želešická Viktoria představí v sobotu 8.8. od 17 hodin v Soběšicích proti místnímu FC.

Loni v září Viktoria na hřišti tohoto soupeře uspět nedokázala, když prohrála 2:1 (1:1).

 

Krajský pohár JmKFS: AC Lelekovice – TJ Viktoria Želešice

Do nové sezony vstoupí TJ Viktoria účastí v předkole Krajského poháru JmKFS, kde se představí ve středu 29. 7. 2020 od 17:30 na hřišti AC Lelekovice.

Oba soupeři se potkají téměř přesně po roce, kdy v úvodu minulé sezony Viktorka v „prázdninové“ sestavě prohrála s čerstvým účastníkem 1.B třídy krajského přeboru 8:2 (4:1)

 

Koronavir zkazil Viktorce třetí postup v řadě :-)

Pravda, k třetímu postupu v řadě měla Viktorka po polovině odehrané soutěže o něco dále, než v sezonách předchozích, ale to neznamená, že se o to nemohla v jarní části pokusit. Zimní přípravě věnovali želešičtí borci maximum a byli odhodláni svou skvělou pátou příčku v jarní části ještě vylepšit. Bohužel, jaké by bylo postavení Viktorky na konci sezony už se nedozvíme, protože soutěž, stejně jako všechny mládežnické soutěže, byla po předchozím odkladu definitivně zrušena. 

JmKFS ve své mimořádné zprávě ze dne 7.4.2020 oznámil rozhodnutí VV FAČR z téhož dne, které říká:

• Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.
• Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
• Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
• Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.

Na vysvětlenou pro kluby to znamená, že soutěže JmKFS ročníku 2019/2020 nebudou dohrány (slovo anulace se vynechává) a nikdo nepostupuje a nesestupuje.

VV JmKFS následně na svém mimořádném zasedání 8.4.2020 rozhodl o následující sezoně takto:

• Termín zaslání přihlášek do soutěží JmKFS pro soutěžní ročník 2020/2021 byl stanoven na 10.6.2020.
• VV JmKFS garantuje zařazení všech družstev do úrovně soutěží platné ke stavu 1.7.2019.
• Předpokládaný začátek soutěžního ročníku 2020/2021 je prozatím stanoven na víkend 8.-9.8.2020 za předpokladu návaznosti na zahájení SR 2020/2021 Řídící komise fotbalu pro Moravu.
• Termín losovacího aktivu JmKFS bude určen dodatečně formou Úřední zprávy opět v návaznosti na rozhodnutí Řídící komise fotbalu pro Moravu.Výše uvedené body byly vydány na základě stavu platného ke dni 8.4.2020. O případných změnách budou kluby neprodleně informovány.

 

 

Program soutěží FAČR je do odvolání přerušen

FAČR vzhledem k novému nařízení Vlády ČR bere na vědomí aktuálně vyhlášený nouzový stav a informuje tak své členy i veřejnost o tom, že soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů v této věci přerušeny.

„Respektujeme rozhodnutí Vlády ČR s ohledem na zdraví hráčů, funkcionářů i fanoušků a jsme i nadále v pravidelném kontaktu se státními orgány tak, abychom mohli včas reagovat na jakékoliv další změny, které by se týkaly průběhu soutěží, které pod nás spadají,“ řekl předseda Asociace Martin Malík.

Na základě výše uvedených skutečností se s okamžitou platností ruší všechna soutěžní, turnajová, přípravná i přátelská utkání pod hlavičkou JmKFS do odvolání, v souladu s rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu.

V úterý odpoledne 17. března zároveň z podnětu UEFA dojde k hromadné videokonferenci všech členských asociací, na které se bude řešit další postup v otázkách domácích i evropských soutěží, stejně tak se bude řešit i osud evropského šampionátu v tomto roce.

Muži A: Viktoria Želešice – SK Slatina 4:1 (3:0)

Branky: Starý 3 (5, 36, 67), Hlinecký (14)

Sestava: Sára, Kotouč, Hlinecký, Řezáč, Mach, Florián (89. Polcar), Forman, Záboj, Němec (61.  Všetečka), Fišák (87. Šmíd), Starý (75. Chramosta)

Viktorka má v posledních utkáních problém se sestavou. Z tradiční základní jedenáctky kromě zraněného Kvardy chyběl pro poslední domácí zápas i Kučera a na lavičku byli povoláni o borci z béčka. Do zápasu aktivněji vstoupili hosté, kteří se hned od první minuty snažili Želešice zaskočit a rychle získat vedení na svou stranu. Jenže tento plán soupeři úplně nevyšel. Už v 5. minutě udeřili domácí, kteří prakticky z první akce šli do vedení. Floriánovu od bránících hráčů odraženou střelu poslal hlavou do sítě Starý. Obraz hry se však moc nezměnil. Soupeř měl opticky více ze hry, želešičtí hráči však vlastní šestnáctku bránili pozorně a dařilo se jim vyrážet do rychlých brejků. V 10. minutě šikovně uvolnil Forman Záboje, který však po dlouhém sprintu neustál souboj na hranici pokutového území a nedokázal zakončit. O pár okamžiků později se do dobré střelecké příležitosti protlačil Fišák, ale nechal pouze vyniknout golmana hostů.Ve 14. minutě však přišla velká paráda v podání domácích. Po faulu na Floriána na levé straně hřiště zahrávaly Želešice standardku, při které putoval balon rychlými přihrávkami od Kotouče k Zábojovi, ten si narazil s Němcem, u postranní čáry na opačné straně hřiště se obtočil kolem svého strážce a poslal míč do vápna na nabíhajícího Hlineckého, který ho poklidil za vzdálenější tyč do sítě soupeře. V 15. minutě to mohlo být ještě veselejší, když Florián ideálně našel Starého v šestnáctce soupeře a ten poklidil balon do sítě. Bohužel však podle signalizace pomezního pálil z ofsajdového postavení. Do poločasu se však Honza Starý druhého úspěchu dočkal. V 36. minutě dokázal vyskočit  v pokutovém území na centrovaný míč nejvýše ze všech a nedal golmanovi hostů nejmenší šanci.

Druhé půle Viktorce na podzim doma moc nešly a tak určitě nevstupovala do druhé poloviny zápasu s pocitem, že je rozhodnuto. A nemyslel si to ani soupeř. K vidění byl solidní fotbal,, ale bez velkých příležitostí na jedné či druhé straně. V 67. minutě však dostal nádherný dlouhý pas na levou stranu Florián, zpracoval si míč, dokázal ustát faul a společně se Starým šli proti jednomu obránci. Florián svou přihrávku načasoval dokonale a Starý ji ve skluzu usměrnil pod břevno a mohl slavit hattrick. Čtyřbrankové vedení už dávalo téměř jistotu tří bodů. Úspěšného střelce vystřídal „béčkový“ Chramosta a hned z první akce do které se zapojil se mu podařilo rozvlnit síť za zády soupeřova brankáře, ale podruhé v zápase nebyla branka uznána pro postavení mimo hru. V závěrečné desetiminutovce se dokázali prosadit i hosté. V 82. minutě snížili na 4:1 a o chvíli později mohli zápas ještě zdramatizovat, když po nedůrazné hře obrany přišla střela, která skončila na tyči Sárovy branky. Víc toho však už soupeř nezvládl a Viktorka si odnesla důležité tři body.