Muži: Viktoria Želešice – FC Ivančice B 2:1 (0:0)

Branky: Starý J.,  Florián

Sestava: Kovařík, Ulbrich, Řezáč, Hlinecký, Všetečka (Dufek), Korčák, Florián, Koutný, Chramosta (Karásek), Starý J., Kučera (Hudaňa)

Jaro o víkendu ukázalo svou chladnější tvář, ale krátce před zápasem se vyčasilo a ač to tak zpočátku nevypadalo, nakonec si na nedělní fotbal našlo cestu celkem dost diváků. To mohli hned v úvodu sledovat útočnou snahu domácích a po rohu hned v první minutě mířil Řezáč hlavou mezi tyče, bohužel přímo do náruče brankáři hostů. V páte minutě se ještě do nadějné situace dostal Chramosta, ale potom aktivita domácích výrazně povadla a dlouho byla k vidění vcelku nezajímavá hra bez momentů, které by mohly diváky bavit. Domácí se znovu probrali až na konci první dvacetiminutovky, kdy se dvakrát v krátkém čase dostal do zakončení Kučera, ale v prvním případě po centru Floriana mířil těsně vedle, ve druhém případě ho po nápadité přihrávce Koutného vychytal golman hostů. Potom následoval další oddychový čas, než bylo po půlhodině hry k vidění možná nejhezčí akce první poloviny kdy po rychlé akci na jeden dotek po ose Ulbrich, Koutný, zakončoval tvrdou ránou Kučera, ale znovu neúspěšně. Soupeř byl v první polovině prakticky neškodný. Soustředil se především na bránění a dopředu toho mnoho nepředvedl. Přesto mohl jít po jednom z rychlých výpadů do vedení, ale nebezpečná střela po zemi mířila mimo tyče Kovaříkovy brány. V závěru poločasu zahrozili znovu domácí a ke střele se dostal dvakrát Florián. V prvním případě z nadějné pozice mířil nad, ve druhém ho do dobré pozice uvolnil Starý, ale Aleš se pokusil přehodit míč na levačku a do střely se mu stihl postavit bránící hráč.

Fotky ze zápasu jsou k dispozici v Galerii.

Do druhé poloviny šli domácí znovu aktivněji a hned v úvodu poslal do dobré příležitosti Všetečka přihrávkou zz pravé strany Kučeru, ten ale i tentokrát pouze proveřil kvality hostujícího golmana. Po pěti minutách hry , kdy se hrálo prakticky neustále před šestnáctkou Ivančic přišel faul a trestný kop za zajímavé vzdálenosti, ke kterému se postavil Florián. Mířil však pouze do zdi. K odraženému míči se snažil dostat Hlinecký a byl poslán nepříjemně k zemi. K přímému kopu se tentokrát postavil Honza Starý a poslal přes zeď bránících hráčů nádhernou střelu na kterou brankař hostů prakticky nereagoval, 1:0. Krátce po rozehrání se želešičtí hráči dostali do další obrovské příležitosti, když Kučera poslal z pravé strany Starému precizní přihrávku na malé vápno a Starý jednoduše překonal golmana. Jeho střela se však zastavila o tyč. Potom našel Starého centrem z levé strany, ale Honza v ne úplně jednoduché pozici pálil vysoko nad. O dvě minuty později se perfektně uvolnil Kučera, ale jeho střelou na hranici penalty si i tentokrát věděl golman rady. Zdálo se, že další branka v síti Ivančic je jen otázkou času, ale přišel hodně nepochopitelný výpadek domácích, kteří se stáhli na vlastní polovinu a dovolili soupeři několik příležitostí. Po hodině hry fauloval na hranici šestnáctky Hlinecký a přesto, že domácí hráči dlouho organizovali obraný val, tak z následného přímého kopu nabíhající útočník soupeře celkem snadno skóroval a srovnal stav na 1:1. To však domácí probralo z letargie a ti se znovu vrhli do útočení. V 69. minutě se na pravé straně šikovně uvolnil bojovník Všetečka a poslal před šestnáctku Koutného. Ten hledal správnou pozici na střelu, ale nakonec sklepl pod sebe na nabíhajícího Floriána a ten poslal výstavní a nechytatelnou bombu k tyči. Želešice vedly 2:1. Potom se toho víc než deset minut na hřišti moc nedělo. Želešičtí v pohodě bránili znovu získané vedení a soupeř neměl dostatek sil na nějaký souvislejší nápor. Do hry se dostal i dorostenec Dufek a nepočínal si vůbec zle. V závěrečné desetiminutovce se hrálo znovu už prakticky na jednu bránu a domácí si vytvořili ještě několik zajímavých příležitostí. Starý z dalšího přímého kopu poslal neméně povedenou střelu jako v prvním případě, ale tentokrát si na ni střídající golman dokázal sáhnout a vytáhnout ji na břevno, odkud směřovala na brankovou čáru, do tyče a potom mimo branku. V 84. minutě poslal parádní ránu zpoza šestnáctky Korčák, ale i jeho střele chybělo pár centimetrů do sítě. Minutu před koncem se schylovalo ke známému nedáš dostaneš, když si  Ivančice vytvořily dvě rychle po sobě jsoucí příležitosti, ale naštěstí bez úspěch. Přišel nastavený čas a neuvěřitelný závar před brankou hostů. Šestnáctkou se přes bránící hráče protáhl Hlinecký a zblízka napálil do brankáře. Ten vytěsnil jeho střelu do tyče. Na odražený míč si naběhl střídající Hudaňa a bombou napálil břevno. Míč se znovu dostal k Hlineckému, ale i s jeho opakovanou střelou si golman hostů poradil a dostal míč mimo nebezpečí do zámezí. To byla poslední událost tohoto zápasu.