Category Archives: Ostatní

Želešický zpravodaj

Vážení spoluobčané a příznivci TJ Viktoria Želešice,

po delší odmlce bychom vám chtěli touto formou více přiblížit činnost našeho klubu, který v současnosti čítá 131 členů, přičemž více než polovinu členské základny tvoří děti. Nejaktuálnější změnou je zajisté rozsáhlá renovace hospůdky na hřišti, která změnila provozovatele, a ten se oprav občerstvovacích prostor chopil opravdu důkladně, o čemž se brzy přesvědčíte sami. Věříme, že nové prostředí hospůdky vás všechny mile potěší.

Další nezbytnou opravu bylo nutné provést ve sprchách a soc. zařízení, zde se vše podařilo díky firmě VS Build a jejich šikovných pracovníkům v rekordním čase. Děkujeme!
V prosinci loňského roku jsme pořádali Mikulášskou zábavu, která měla velký ohlas. Spousta z vás se přišla pobavit v maskách, a tak o čerty a Mikuláše opravdu nebyla nouze. Veselici navštívilo také nemálo přespolních, což nás potěšilo. Věříme, že si všichni přítomní tento pekelný rej pořádně užili a na letošní Mikulášské zábavě se nás sejde ještě více.

Dále jsme v lednu letošního roku uspořádali sportovní ples s opravdu bohatou tombolou. Každý z přítomných si tak odnesl domů nějakou výhru a vyvrcholením tomboly bylo slosování vstupenek o dresy Komety Brno s originálními podpisy hráčů. Ke zpestření plesové nálady přispělo i netradiční taneční vystoupení a ohňostrojová show v barvách našeho klubu.

Letošní fotbalová sezóna TJ Viktoria Želešice začne 17.3.2024 utkáním ve Velkých Pavlovicích. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit. Další jednotlivé zápasy sezóny budou zveřejněny na stránkách klubu a také bude tato informace vyvěšena na hospůdce na hřišti.

Závěrem nám dovolte poděkovat všem příznivcům, podporovatelům a dobrovolníkům našeho klubu, kteří nám pomáhají nejen svojí účastí na našich sportovních a kulturních akcích, ale mnozí z nich, v případě potřeby, přiloží i ruku k dílu. Děkujeme vám!

Poděkování

Udržet chod klubu a příjemné sportovní zázemí není vůbec snadná záležitost a uplynulém roce to platilo díky narůstajícím cenám energií i všeho dalšího (skoro doslova) dvojnásob.

Sportovní klub dokáže fungovat hlavně díky významnému příspěvku z rozpočtu obce a dále díky nemalé podpoře Národní sportovní agentury (NSA).

Nezanedbatelnou část podpory představují i sponzorské dary. Ty však nemusí mít vždy pouze finanční podobu.

Abychom snížili náklady na energie, které tvoří značnou část celkových nákladů, rozhodlo se vedení spolku vybudovat pro hráčské šatny kolektorový systém pro ohřev vody. Práce proběhly v průběhu zimní přestávky a velká část byla provedena formou brigád. Vzhledem k náročnosti bychom si však s vlastními silami nevystačili a museli jsme pořádat o spolupráci místní podnikatele.

Alespoň touto formou bychom chtěli velmi poděkovat za nezištnou pomoc a poskytnutou mechanizaci panu Miroslavu Nechmačovi a firmě Creative buildings  a panu Radku Růžičkovi a firmě Progrescolor. Hoši, děkujem !!!

 

SPORTOVNÍ PLES TJ VIKTORIA

TJ Viktoria Želešice za podpory Obce Želešice
vás srdečně zve na

SPORTOVNÍ PLES

s hudebním doprovodem
Karel Gott Revival Morava

Ve Viktorce v sobotu 4. února od 19 hodin

Viktorce nejvíc sluší bílá a červen
(to jen kdybyste nevěděli, co na sebe)

Vstupné 200 Kč
Zjistěte zavčas stoly a našetřete do tomboly.
Vstupenky a místenky k dispozici na obecním úřadu.

Trénuj doma!

Zůstaň ve hře a Trénuj doma! Zapoj se do Mistrovství České republiky v individuálním tréninku na trenujdoma.fotbal.cz, jehož patronem je záložník české reprezentace a anglického West Hamu Tomáš Souček.

Vzhledem k aktuální situaci v ČR přichází Fotbalová asociace České republiky se soutěží v individuálním tréninku, do které se může zapojit úplně každý. V tomto „Mistrovství“ jde především o možnost zdokonalit se v individuálních dovednostech a připravit se na hru bez ohledu na věk, úroveň dovedností či klub. Zúčastnit se jej mohou holky i kluci, kteří se chtějí zlepšovat a znovu zažívat zdravé soutěžení a sportovní výzvy. Hlavními motivy soutěže jsou HRA, DOVEDNOSTI, RADOST A MISTROVSTVÍ.

Pojďte si v rámci projektu Trénuj doma zahrát největší Mistrovství České republiky, které kdy bylo uskutečněno! Nezáleží na tom, kdy se do soutěže přihlásíte. Nejdůležitější je, kolik bodů denně průměrně získáte od data vaší registrace, proto nikdy není pozdě začít!

Aktuálně je registrováno více než 3 000 hráčů z téměř 600 klubů.

VSTUP DO SOUŤĚŽE

 

Vánoční turnaj o pohár předsedy po jedenácté

Už 11. ročník vánočního turnaje O pohár předsedy TJ Vikrtoria se uskuteční v sobotu 21.12. 2019

Pro letošek jedna změna. Start turnaje bude odpoledne ve 13 hodin

Prozatím se přihlásily tyto týmy:
Viktoria Želešice
Hajanští Baroni
SK Moravské Knínice
FC Popůvky
Koci team
Dream team

Edit 18.12. – Do turnaje se přihlásily další dva týmy:

Semrádi
Seacomp

Jo a předseda vzkazuje, že si máte vzít turfy, nebo něco podobnýho. Kdo přijde v kopačkách, hraje bos :-).

Kácení máje

Želešičtí stárci srdečně zvou na

„Kácení máje“

v pátek 6.9.2019 od 20.00 hod.v areálu TJ Viktroria.

K poslechu a tanci hraje skupina „Šarže 54“.

Vstupné Kč 100,-

Tak jsme první, no a co! – z obecního zpravodaje

Ta naše jedenáctka válí ať je to doma nebo v dáli.
Náš útok ten je od rány a umí dávat banány.
Tu radost každý s námi cítí, když balón zatřepe se v síti.
Tohle byl príma gól! My chceme gól! My chceme gól!
Ti na to správně jdou, to naši zlatí hoši jsou.

O. Hanus

Tak jsme první no a co! Fotbalová Viktoria Želešice má za sebou další skvělou sezónu. Když v loňském roce, v roce 60. výročí želešického fotbalu Viktorka suverénním
způsobem vyhrála okresní přebor a po téměř padesáti letech postoupila do 1. B třídy krajských soutěží, splnil se sen hráčů a příznivců několika fotbalových
generací.
Do následující sezony šla Viktoria Želešice s jasně vytyčeným cílem, v krajské 1.B hrát důstojnou roli, a hlavně hned znovu nesestoupit, což se předchůdcům v sezoně 1968/1970 přihodilo, a generační obměna tehdy znamenala rychlý pád až do základní okresní soutěže. Asi nikdo příliš nepřemýšlel o tom, že by Viktorka mohla hned v prvním roce v 1.B útočit na přední příčky a už vůbec ne na tu nejvyšší. Jenže už letní pohárová sezona naznačila, že se Želešice jsou schopny popasovat nejen s týmy z 1.B, kde uspěly výhrou 3:1 proti Křenovicím, ale dokážou si vyšlápnout i na soupeře z vyšší soutěže, když vyřadily ze hry účastníka 1. A, Šlapanice. Putování Želešic pohárem FAČR tak dokázaly zastavit až Bosonohy s vysloužilými prvoligovými veterány.
Tým zůstal po předchozí sezoně téměř pohromadě, doplnili ho pouze Zdeněk Sára na postu brankáře, odkud odešel Horna, který po zranění na jaře nehrál a na hrot útoku přišel k nejlepšímu kanonýrovi okresního přeboru Řezáčovi (37 branek) Lukáš Němec.
K prvnímu zápasu sezony se Viktoria vydala do Mor. Krumlova s velkým napětím, ale bez respektu. Že svého prvního soupeře na jeho hřišti deklasuje vysoko 6:1 však mohl očekávat jen velký optimista. Když hned v druhém kole Želešice před zvědavým domácím publikem podobným
způsobem 8:1 rozstřílely obávaného soupeře z Podolí u Brna a vedly tabulku, zaskočily možná i samy sebe. To byl parádní vstup. Viktorka jako by ani nezaznamenala, že hraje o soutěž výše, a i v dalších kolech se se svými soupeři příliš nepárala. V prvním „zájezdovém“ utkání v Blížkovicích
Viktorka na horké půdě sice vybojovala „jen“ bod, ale potom si doma poradila s Újezdem i se Znojmem. První neúspěch přišel až v sedmém kole v Přibicích, kde Viktorka trochu smolně prohrála 2:1.
Na čele tabulky se vytvořila zajímavá trojice, Želešice, Přibice a Vev. Bítýška, která sice prohrála s Želešicemi souboj o vítěze okresního přeboru, ale proklouzla do soutěže z druhé příčky. Tři  nováčci na prvních třech místech. To už zaznamenala i regionální média a o Viktorku začal být zájem. Z prohry se Viktoria oklepala rychle a postupně si poradila s SK Tuřany (3:1), Únanovem (2:1) a v prestižním a vždy vyhecovaném „derby“ s Veverskou Bítýškou (2:0). Ve stejném kole zaváhaly Přibice a Viktorka se vrátila na čelo tabulky. Potom na „pivovarském“ zájezdu do Dalešic porazila Horní Kounice 4:1, doma Jevišovice 3:0 a na posledním, „vinařském“ zájezdu Šatov 2:0. Viktoria si vytvořila před posledním podzimním kolem solidní náskok šesti bodů a na domácím hřišti přivítala druhý tým tabulky z Pohořelic. V případě úspěchu by šly Želešice do jarních bojů z hodně luxusním náskokem. Nestalo se. V nervózním utkání v nepříliš vlídném počasí to bylo dlouho 0:0. Hráči Viktorie, která v tomto utkání nebyla lepším týmem, závěr utkání takticky nezvládli a místo toho, aby drželi jednobodovou remízu, v závěru zbytečně inkasovali a odešli bez bodu.
Do jarní části vstupovala Viktorka už jako jeden z favoritů na zisk celkového prvenství, ale zároveň s vědomím, že historický úspěch je ještě hodně, hodně daleko. S posledním Mor. Krumlovem si však na úvod jara poradila Viktoria s přehledem (7:1), velkou překážkou se nestalo ani Podolí (4:0), ani obávané Blížkovice (3:0) a ani Újezd (2:0). Brilantní vstup do jarní části a skóre 16:1. Až další zájezdové utkání do Znojma Viktorku lehce přibrzdilo. Viktoria vedla po 5. minutách 2:0, ale to byl zřejmě až příliš snadný začátek. Do poločasu vedlo po hrubkách želešických hráčů Znojmo 3:2 a ačkoli Viktorka v druhé půli soupeře jasně přehrávala, stačilo to jen na vyrovnání a zisk bodu. Veverská Bítýška však doma udolala do té doby taky stoprocentní Pohořelice 1:0 a tak i přes remízu ve Znojmě se náskok Viktorky na čele zvýšil.
Doma vrátily Želešice Přibicím porážku z podzimu i s úroky (4:1) a jely do Tuřan. V Tuřanech prohrávala Viktoria 0:1 a i když rychle vyrovnala, vypadalo to dlouho, že bude ráda, když odjede s bodem. Němec však v okamžiku, kdy měli domácí jasně navrch vykouzlil málo vídaný lob téměř z poloviny hřiště, kterým vystřelil Viktorii důležité tři body. S Únanovem si Viktoria doma poradila snadno (6:0) a jela na obávanou půdu do Veverské Bítýšky. A horká půda pod nohama to
byla. Ostré souboje na hřišti i slovní přestřelky v hledišti. Ale dobře to dopadlo. Viktoria vyhrála nejtěsnějším poměrem 1:0.
V dalším kole Viktoria doma „povinně“ přehrála o záchranu srdnatě bojující Horní Kounice 4:2 … a Pohořelice naprosto nečekaně zaváhaly v Mor. Krumlově (2:2). Želešice měly před závěrečnými koly víc než nadějný náskok osmi bodů a před sebou los, který jim přisoudil týmy ze spodních pozic tabulky. Následoval však poslední autobusový zájezd do Jevišovic, kde už v případě výhry mohla Viktorka slavit. Ale neslavilo se. Nezvyklý umělý povrch a malé rozměry hřiště, které Viktorce nevyhovují udělaly své. Soupeř po necelé čtvrthodině vedl o dvě branky, a i když hrál téměř celý druhý poločas bez jednoho hráče v poli, tak Viktoria způsob, jak Jevišovice přehrát nenašla. Náskok se snížil na pět bodů a znovu se objevila vidina rozhodujícího utkání o všechno v posledním
kole v Pohořelicích.
Tomu však mohla zabránit výhra nad desátým Šatovem. Ten sice ještě neměl záchranu definitivně jistou, ale riziko, že sestoupí bylo jen teoretické, a tak mohl hrát relativně v klidu a jen získat. Želešice však v tomto souboji od začátku nenechaly své příznivce na pochybách, že to s rozhodnutím soutěže před domácími fandy myslí více než vážně. Viktorka se do soupeře pustila s vervou a rychle vedla 2:0, potom zvýšila svůj náskok na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Soupeř byl ale proti a snížil na 3:1. Nic tragického. V Želešicích takový výsledek za celou sezonu nikdo neotočil, proč by se to mělo podařit zrovna Šatovu. Navíc to do poločasu bylo ještě optimističtější, když to chvíli před přestávkou bylo znovu o tři góly. Jenže. 47. minuta a je to 4:2 a soupeř se rozhodl Želešicím cestu na vrchol rozhodně neusnadnit. Želešičtí naopak trochu zkoprněli a najednou to moc nešlo, a to Šatov vycítil a chtěl se dostat na dostřel. A několikrát k tomu měl i hodně solidní příležitost, zejména ze standardních situací. V 80. minutě šel na trávník Starý a hned svůj první kontakt s míčem po Kvardově přihrávce zužitkoval na gól. Sedm minut do konce a náskok tří branek. To už musí vyjít. Jenže hned z protiútoku hosté už trochu nekoncentrovanou obranu Želešic ještě jednou vyškolili a bylo to zas jen o dvě branky. Ale to už i trenérské duo věřilo, že to dopadne dobře a oba se jako první nasoukali do mistrovských triček. A potom to přišlo. Závěrečný hvizd a oslavy
historického úspěchu mohly vypuknout naplno.
Závěrečný zápas v Pohořelicích se Viktorce příliš nepovedl. Musela se obejít bez jedné z klíčových opor zadních řad, Hlineckého, a bylo to znát. Už od druhé minuty prohrávala a do poloviny to bylo 3:0, byť Viktorka nebyla horším týmem. Jenže se tentokrát se netrefovala, soupeř naopak využil téměř vše, k čemu se dostal. Ve druhé půli si potom zahráli hráči, kteří v průběhu sezony tolik prostoru nedostávali. Přes prohru 0:4 byli těmi šťastnějšími hráči Želešic. V minulé sezoně se stal králem střelců okresního přeboru Pavel Řezáč, který soupeřům nasázel úctyhodných 37 branek. I letos patří post nejlepšího střelce želešickému hráči. Do soupeřovy sítě se pětadvacetkrát trefi l Lukáš Němec. Jeho oblíbenou disciplínou se stal lob přes vybíhajícího brankáře. Pavel Řezáč se trefi patnáctkrát a skončil na páté příčce a v první desítce se umístil i Radim Kučera,
když nastřílel 12 gólů a skončil desátý.
Často padá v internetových debatách otázka, kolik hráčů je domácích. Dnes už lze jen těžko postavit úspěšný fotbalový tým, který hraje na takové úrovni pouze z domácích hráčů. Není tomu tak ani v Želešicích, avšak kostra týmu je složená z domácích odchovanců, často se zkušenostmi z vyšších soutěží a je znát, že právě to je hnací motor celého mančaftu. Právě domácí hráči tomu dávají ten
správný náboj, protože hrají za „svůj“ tým a dokážou potom strhnout i ostatní. Tým se opírá o kvalitní obránce Hlineckého a Kvardu, kteří v Želešicích s fotbalem začínali. Kapitán týmu Florián je z Ořechova, ale v Želešicích už hraje mnoho sezón. Ve středové řadě patří k oporám další odchovanec Radim Kučera a v útoku se v předchozí sezoně o velkou, rekordní porci branek postaral Pavel Řezáč, který se ani právě skončené sezoně mezi střelci neztratil. Loňské posily to mají z Modřic co by kamenem dohodil a celá řada dalších hráčů už v Želešicích působí několik sezon
a s želešickým fotbalem a Želešicemi jsou (snad) dostatečně srostlí a nejezdí do Želešic jen hodinu před zápasem, ale rádi se sem vracejí i při jiných příležitostech. Nedá se tedy vůbec mluvit o tom, že by byla Viktorka poskládaná ze samých žoldáků plnících úkoly. Pravda, jednoho vojáka z povolání ve svých řadách má :-).
Do dalšího ročníku půjde Viktoria znovu s cílem vybojovanou soutěž udržet a hrát v ní důstojnou roli. Zároveň se tvoří nový tým „B“, ve kterém by se měli potkat všichni domácí hráči, kteří nyní hrají roztroušeni v různých klubech v Brně a okolí a vytvořit zálohu pro 1. tým.
V závěru bych chtěl říci, že jsem velmi hrdý na to, že jsem u těchto úspěchů mohl být jako předseda spolku. Velký dík patří všem hráčům za výtečnou reprezentaci klubu, ale i naší obce. Zároveň bych chtěl ocenit i práci všech ostatních, kteří ke zdaru a historickému úspěchu přispěli – v první řadě vedoucího týmu Tomáše Koláčka a taky trenérů Nádeníčka a Semráda. Dík patří i všem mým kolegům z výboru TJ a dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají s organizací zápasů. Bez práce každého jednoho z nich by Viktoria dnes nebyla tam kde je. V neposlední řadě díky všem fanouškům a fanynkám, kteří se scházejí v hojném počtu na domácích utkáních, ale zároveň cestují s týmem k jeho venkovním utkáním. Teprve s fanoušky má naše činnost smysl. Těšíme se na shledanou už v srpnu při dalších zápasech a věříme, že se naše červenobílá rodina zase rozroste.

Roman Veselý, místostarosta obce, předseda TJ Viktoria Želešice.

PF 2019

Vážení členové, hráči a příznivci,

skončil rok 2018, pro fotbalovou TJ Viktoria Želešice rok, který se zapíše do historie klubu, jako rok úspěšný a jedinečný. Želešický fotbal si v roce 2018 připomínal 60 let své existence a k tomuto výročí si nadělil ten nejlepší dárek.Viktorka se stala poprvé ve své historii vítězem okresního přeboru a po druhé v historii a po téměř padesátileté pauze postoupili želešičtí fotbalisté do krajských soutěží. A co víc, i v krajské I.B se týmu dařilo nad očekávání dobře a do přicházejícího roku vstupuje jako vedoucí tým soutěže. A tak nejenže se téměř s jistotou může těšit i na další sezonu v kraji, ale v jarní části soutěže se bude prát o další historický milník v historii klubu.

Všem, kdo se na skvělých výsledcích, ale i další více, nebo méně viditelné práci v uplynulém roce podíleli velký dík a do dalšího roku mnoho zdaru, krásné hry a dalších super výsledků. Těšíme se na vás při zápasech i dalších akcích.

Za TJ Viktoria Želešice Roman Veselý, předseda TJ.