Muži: FK Ořechov – Viktoria Želešice 3:3 (2:1)

Branky: Radek Knee, Radim Kučera, Tomáš Zlínský

Sestava: Hrbáček, Hlinecký, Řezáč, Karásek (Kučera T.), Mach, Kotouč, Kučera R., Florián, Šustr, Zlínský, Knee

V horkém a dusném víkendovém počasí proti sobě k tradičnímu místnímu derby nastoupily týmy, kterým se v jarní části soutěže ne příliš dařilo a tento zápas . Želešice se musely obejít bez Honzy Starého, který si z předchozího utkání odnesl zlomeninu ruky, v zadních řadách chyběl Knotek. Na pozici stopera se netradičně postavil Ondra Hlinecký, jako hrot útoku byl pro toto utkání zvolen Radek Knee. Zápas začal oboustranně opatrně. Hrálo se většinou o střed hřiště a ani před jednou z branek se dlouho nedělo nic, co by stálo za zaznamenání. První zahrozila Želešická Viktoria a hned to stálo za to. V deváté minutě se po levé straně prohnal kolem bránících hráčů Florián a poslal centr do šestnáctky. Ten na zadní tyči zpracoval Zlínský a mezi golmanem a bránícím hráčem poslal před branku, kde zcela nekrytý Radek Knee neměl problém uklidit míč do sítě. Želešické hráče však jako by vedoucí gól uklidnil až příliš a postupně přenechávali stále více prostoru domácím. Ti však přes viditelnou převahu dlouho nebyli schopni vymyslet nic, čím by želešické hráče překvapili. Na sklonku první dvacetiminutovky ořechovský Remuta vyrazil z hranice ofsajdového postavení a postupoval sám na Hrbáčka. Ten měl k míči blíž, ale na chvíli zaváhal s vyběhnutím a potom mu nezbylo nic jiného, než útočícího hráče faulovat. S nařízenou penaltou však Solomon nenaložil dobře a poslal ji do břevna. Hra se postupně opět vyrovnala a hrálo se před oběma brankami. Z jednoho z rychlých protiútoků těžil Ořechov. Akce po pravé straně, dlouhý přesný centr a osamocený nabíhající Remuta hlavou nekompromisně srovnal skóre. Domácí cítili šanci na obrat vzápase a byli častěji u míče. Jen chvíli po obdržené brance měli želešiční hráči štěstí, když ne příliš povedená střela prošla podél celé branky a zastavila ji tyč. V závěru poločasu Viktoria znovu srovnala krok dostávala se častěji před Kopečného branku, ale větší vzrušení přinesla snad jen Zlínského střela z hranice šestnáctky, která však mířila nad. Dvě minuty před koncem první půle zahrávaly Želešice roh, ze kterého nevytěžili nic a Ořechov přešel rychle na druhou stranu. Tam se želešickým nepodařilo na několik pokusů dostat míč mimo vlastní pokutové území a výsledkem byla branka do šatny na 2:1.

Do druhé půle šli Želešice s odhodláním aktuálně nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. Jenže na hřišti to nebylo dlouho vidět, spíše naopak. Povzbuzený soupeř byl aktivnější a byl to on, kdo byl častěji na polovině želešického týmu. nevytvářel si sice nijak nebezpečné příležitosti, ale držel Viktorii daleko od možnosti ohrozit branku na druhé straně. A nakonec se ořechovští dočkali i odměny za svoji snahu. Centrovaný míč z pravé strany se nepodařilo hostujícím hráčů odvrátit, ten se postupně dostal až před zcela nepokrytého střelce Ořechova, který zakončoval do odkryté želešické branky. Po odehrané čtvrthodině druhé půle vedl Ořechov 3:1 a dokonale otočil skóre. Začínalo to vypadat na další jarní zmar. Domácí se však až příliš spokojili s dvoubrankovým vedením, přestali hrát a nechávali soupeři stále více prostoru. A ten toho začal využívat a najednou byli želešičtí hráči u všeho dřív, začínala se jim dařit kombinace a začali ořechovské přehrávat.  Prvním výsledkem byla individuální akce Radima Kučery, který vyškolil ořechovské obránce a ačkoli se dostal do ostrého střeleckého úhlu, dokázal Kopečného prostřelit a snížit na 3:2. Šance na vyrovnání vyburcovala hráče Viktorie k další aktivitě a netrvalo dlouho a skóre se znovu měnilo. Na Floriánovu přesnou přihrávku z levé strany si naběhl v druhé půli na hrotu působící Tomáš Zlínský a přesnou střelou k tyči nedal ořechovskému brankáři nejmenší šanci. To už se nad hlavami všech zatáhly temné bouřkové mraky a zvedl se nepříjemný vítr, který prakticky znemožňoval jakoukoli hru vzduchem. Ještě jednu solidní příležitost měly Želešice, ale Šustrova rána z přímého kopu mířila ve větrné loterii mimo. Prudký vítr dostával hru na hranici regulérnosti a tak s prvními kapkami průtrže mračen rozhodčí zápas ukončil, ačkoli zbývalo dohrát nějaké tři, čtyři minuty.