Muži: Viktoria Želešice – Sokol Zakřany 5:1 (0:0)

Branky: Záboj 2, Gajarský 2, Florián

Sestava: Hrbáček, Hlinecký, Řezáč, Karásek, Kotouč, Mach (55. Hudaňa), Florián (K), Forman, Gajarský, Mareček, Záboj

Ve skutečně aprílovém počasí, kdy příjemné jarní sluníčko střídaly přeháňky a studený vítr nastupovali oba soupeři v rozdílných rolích. Želešická Viktorka především s tím, abyˇpřed početným domácím publikem odčinila nepovedený výkon z předchozího zápasu a uhájila třetí příčku tabulky, Zakřany se záchranářskými starostmi. Do sestavy se vrátili Florián a Kotouč, ale vypadl z ní Ulbrich. Poprvé se na jaře do týmu zařadil Gajarský. Na začátku zápasu nebylo příliš znát rozdíl osmi příček v tabulce. Soupeř začal bez respektu a aktivní hrou se prezentovala i Viktoria. Výsledkem byl solidní z obou stran otevřený fotbal, kde si golmani nemohli ztěžovat na nedostatek práce. S přibývajícím časem začínali mít více ze hry domácí, kteří si dokázali vytvořit několik velmi solidních příležitostí, ale žádnou nedokázali přetavit ve vedoucí branku, k čemuž významně přispíval velmi pozorný a přesný brankář hostů. Soupeř se soustředil na rychlé protiútoky a i Hrbáček musel předvést co umí, i když příležitostí vyniknout měl o poznání méně, než jeho kolega na druhé straně. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupila Viktoria náporem a hned po dvou minutách mohli domácí poprvé slavit. Po rohovém kopu nedosáhl brankář hostů na míč a ten propadl před branku, kde se u něj ocitli hned tři nepokrytí želešičtí hráči. Posledním, kdo se dotkl míče a dotlačil ho do branky byl Adam Gajarský a otevřel tak skóre na 1:0. Nedlouho na to se střelec prvního gólu změnil v nahrávače. Důrazem si vybojoval míč a z pravé strany poslal nádherný centr, na který si naběhl Záboj a nekompromisně ho poslal hlavou do sítě. Želešice byly aktivní i nadále a zdálo se, že mají zápas naprosto pevně pod kontrolou. V 57. minutě však získal soupeř výhodu rohového kopu. Ten mířil na zadní tyč, kde se nekrytý zakřanský hráč zavěsil do vzduchu a poslal prudkou ránu hlavou napříč brankou a trefil naprosto přesně. Zdálo se, že je o zápletku znovu postaráno. Želešičtí hráči však byli ve druhé půli při chuti a vytvořili si několik velmi slibných příležitostí. Záboje v souboji jeden na jednoho vychytal golman soupeře, Formanova střela mířila jen těsně vedle, Floriánův přímý kop vytáhl brankář soupeře bravurním zákrokem na roh. Bylo to na spadnutí a v 68. minutě to tam spadlo. Celá akce začala nenápadně. Střídající Hudaňa nedovolil soupeři rozehrát na vlastní půli a ačkoli aut házeli po jeho zákroku hosté, neudělali to dobře. Přišel dlouhý nákop na šestnáctku, kde si přesnou, ale těžkou přihrávku bravurně zpracoval Záboj a podruhé v zápase nedal golmanovi nejmenší naději. Tato branka soupeře definitivně zlomila a od tohoto okamžiku přestal být nebezpečný. Naopak Želešice hrály dál s velkým apetitem a za dalších šest minut ještě vylepšily svůj náskok. Do šestnáctky se po levé straně vřítil Florián a z ostrého úhlu propálil vybíhajícího brankáře. Jeho střela skončila na tyči, ale odrazila se na malé vápno ke zcela nekrytému Gajarskému, který neměl žádný problém změnit dráhu míče do soupeřovy sítě. Krásný fotbalový moment. V 80. minutě se dočkal i Florián, když dva tři kroky před pokutovým územím vystřelil a přízemní střela proklouzla pod tělem padajícího hostujícího golmana. Potom už se jen dohrávalo a když s devadesátou minutou přišla další aprílová dešťová přeháňka, ukončil rozhodčí jasně rozhodnutý zápas bez nastavení.