Rumunská reprezentace U18 trénuje v Želešicích

V týdnu od 1. do 5. 6. 2026 probíhá v našem areálu tréninkový kemp rumunské fotbalové reprezentace do 18 let. Navazujeme tak na předchozí podobnou úspěšnou akci z minulého roku s německou reprezentací stejné věkové kategorie. Je nám ctí, že si náš areál už podruhé vybrali reprezentační výběry evropských zemí. Patří velké poděkování všem, kteří se o tyto akce přičinili a na patřičné úrovni připravili.

Německá U18 trénuje na hřišti v Želešicích

Na hřiště TJ Viktoria si přijela zatrénovat německá juniorská reprezentace U18 pod vedením trenéra Christiana Wörnse (Bayer Leverkusen, PSG, Borussia Dortmund). Tým se na želešickém trávníku připravuje na turnaj kategorie U18 Ježek Cup 2024. Tréninky budou k vidění ještě ve čtvrtek a v sobotu.
Fotbalové naděje Německa se představí v turnaji poprvé už zítra v Mikulově proti USA. V neděli se němečtí mladíci utkají v rámci Ježek Cup 2024 v Lanžhotě s domácí reprezentací České Republiky.

Odešel pan Zdeněk Fiala

V neděli 4.8. nás navždy opustil pan Zdeněk Fiala, nepřehlédnutelná postava želešického fotbalu, hráč, činovník dlouholetý trenér a především velký srdcař, který, dokud mu to zdraví dovolovalo nechyběl na zápasech želešické Viktorky téměř nikdy.

V sezóně 1979/1980 se Zděněk Fiala ujal společně s další legendou, Zdeňkem Dvořákem, role trenéra A týmu tehdejšího TJ Sokol Želešice a po dvou druhých místech dovedli ve třetí sezóně fotbal po dlouhých letech do III. třídy okresních soutěží. Nemalou zásluhu měl Zdeněk Fiala i na budování a vybudování travnaté hrací plochy v roce 2021, kterému věnoval, spolku s dalšími, obrovské množství volného času. V neposlední řadě byl Zdeněk člověk, který nezkazil žádnou zábavu.

V jednom z dávných referátů na výroční schůzi oddílu Zdeněk Fiala řekl: „Děkuji své manželce, která mě pouští každé úterý a čtvrtek na trénink, v sobotu mě vyprovází na utkání se slovy: Doufám, že nepřijdeš jako posledně! Po utkání mě vzorně uloží do postele, aby mě ráno probudila slovy: Tak to bylo včera naposledy“.

Zdeňku, děkujeme za všechno.

Odchod pana Fialy uctili hráči i příznivci v nedělním utkáním minutou ticha.

Čest jeho památce.

 

 

 

 

Želešický zpravodaj

Vážení spoluobčané a příznivci TJ Viktoria Želešice,

po delší odmlce bychom vám chtěli touto formou více přiblížit činnost našeho klubu, který v současnosti čítá 131 členů, přičemž více než polovinu členské základny tvoří děti. Nejaktuálnější změnou je zajisté rozsáhlá renovace hospůdky na hřišti, která změnila provozovatele, a ten se oprav občerstvovacích prostor chopil opravdu důkladně, o čemž se brzy přesvědčíte sami. Věříme, že nové prostředí hospůdky vás všechny mile potěší.

Další nezbytnou opravu bylo nutné provést ve sprchách a soc. zařízení, zde se vše podařilo díky firmě VS Build a jejich šikovných pracovníkům v rekordním čase. Děkujeme!
V prosinci loňského roku jsme pořádali Mikulášskou zábavu, která měla velký ohlas. Spousta z vás se přišla pobavit v maskách, a tak o čerty a Mikuláše opravdu nebyla nouze. Veselici navštívilo také nemálo přespolních, což nás potěšilo. Věříme, že si všichni přítomní tento pekelný rej pořádně užili a na letošní Mikulášské zábavě se nás sejde ještě více.

Dále jsme v lednu letošního roku uspořádali sportovní ples s opravdu bohatou tombolou. Každý z přítomných si tak odnesl domů nějakou výhru a vyvrcholením tomboly bylo slosování vstupenek o dresy Komety Brno s originálními podpisy hráčů. Ke zpestření plesové nálady přispělo i netradiční taneční vystoupení a ohňostrojová show v barvách našeho klubu.

Letošní fotbalová sezóna TJ Viktoria Želešice začne 17.3.2024 utkáním ve Velkých Pavlovicích. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit. Další jednotlivé zápasy sezóny budou zveřejněny na stránkách klubu a také bude tato informace vyvěšena na hospůdce na hřišti.

Závěrem nám dovolte poděkovat všem příznivcům, podporovatelům a dobrovolníkům našeho klubu, kteří nám pomáhají nejen svojí účastí na našich sportovních a kulturních akcích, ale mnozí z nich, v případě potřeby, přiloží i ruku k dílu. Děkujeme vám!